O projektu

Skautské hospodaření vzniklo na základě potřeby systematizovat vyúčtování víkendových výprav a tím minimalizovat počty chyb a nejasností s tím spojených. Projekt vznikl v roce 2009 a od té doby je průběžne rozšiřován podle možností a potřeby.

Na podzim roku 2016 se k rozvoji projektu připojil František Maša a díky tomu získal projekt více nových funkcí a profesionálnější programátorské zázemí.

K čemu slouží?

Hlavní myšlenkou je usnadnit práci hospodářům akcí, a proto svým rozsahem pokrývá pouze akce a nikoliv účetnictví celého střediska. Systém je napojen na SkautIS, díky čemuž se může přihlášený uživatel dostat k akcím a členům své jednotky a s nimi jednoduše dále pracovat. Seznam účastníků lze vytořit jednoduše, právě díky napojení na SkautIS a pak stačí jen doplnit zaplacené účastnické příspěvky. Umožnuje vytvořit přehlednou pokladní knihu, která dokáže generovat druhotné pokladní doklady. Z celé akce lze na konci vygenerovat záverečnou zprávu.

Napsali o nás

Hledáním nových možností a starých chyb

Projitím celého systému a sepsání nedostatků a nápadů na jeho vylepšení, třeba pomůžete ho posunout zase o kus dál. Ne všechny nápady a připomínky lze zapracovat ať z časových důvodů či z důvodu zvýšení složitosti systému.

Pomocí při programování dalších částí

Zdrojové kódy celého systému jsou k dispozici na Githubu. Jako první krok doporučujeme seznámit se s PHP knihovnou na propojení se SkautISem a vyzkoušet si jak webové služby fungují. Systém je napsán v Nette 2.4 a používá Doctrine 2. Pro vzhled byl použit Bootstrap.

Finančně

Celý projekt je neziskový, ale pokud by někdo chtěl finančně podpořit jak dosavadní tak budoucí rozvoj projektu, budu jen rád, protože vývoj zabere opravdu spoustu času.

Seznam dárců

  • 15. 4. 2019 - Středisko Blaník - 20000 kč
  • 20. 1. 2018 - Ondřej Kněžour (středisko Douglaska Praha) - 1000 kč
  • 5. 1. 2018 - Středisko Blaník - 6000 kč
  • 20. 10. 2017 - Středisko Blaník - 6000 kč
  • 13. 9. 2017 - Štěpán Káňa - 500 kč
  • 17. 6. 2016 - Jaroslav Procházka - 100 kč

Kontakt

sinacek(zavinac)skaut(tecka)cz
Facebook